Üyelik Girişi
ANKARA FİLATELİ DERNEĞİ 2014-2015 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU
Derneğimiz son Genel Kurul Toplantısından sonra Yönetim Kurulu Üyeliklerine seçilenler aynı gün ve saatte görev ayrımı yapmışlar ve Yönetim Kurulu  Başkanı, Başkan Yardımcısı, Sekreterlik ve Saymanlık görevlerine getirilenler belli olmuştur.
Derneğimiz, bu son iki yıllık dönemde etkinliklerini Ziya Gökalp Caddesi No72/1 numaralı binasında sürdürmüştür. Binamızda etkinliklerin düzenli olarak yapılması, temizliği, bakımı sınırlı da olsa çay vb. hizmetlerin verilmesi hususlarında azami gayreti gösteren Sayman Üyemiz Sn. Vahit AŞKIN ile Yönetim Kurulunda görevi bulunmadığı halde, özellikle hesapların tutulması konusunda fahriyen katkılarını esirgemeyen Sn. Ergün NAMLI’ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Dernek kayıt ve defterleri muntazam tutulmuş, bağış makbuzları için mutemet üyenin tayini süresinde ve usulünce yapılmış, muhasabe evrak ve kayıtları, makbuzları özenle ve geciktirilmeksizin tanzim edilmiştir. Bütün gelirlerin banka hesabımızda toplanması, giderlerin oradan çekilerek ödenmesi ilkesine bu çalışma döneminde de hassasiyetle uyulmuş, tüm kayıtlar, hareketler defterlerine zamanında ve eksiksiz olarak intikal ettirilmiştir. Bina vergisi, apartman giderlerine katılma  payı ödemeleri zamanında ve titizlikle yapılmıştır. Derneğimizin taşınmaz alımındaki katkının azalan geri ödemesi dışındaki borcu yoktur.
Bu çalışma döneminde Yönetim Kurulumuz 4 toplantı yapmış alınan kararlar anında karar defterine yazılmış bunlar hakkında Sayın Üyelerimize bilgi verilmiştir. Derneğimiz üyelerinin çoğunluğu aidat vb. yükümlülüklerini ifada azami hassasiyet göstermişlerdir; kendilerine teşekkür ederiz. Ancak, az sayıda da olsa bazı üyelerimizin aidat borçlarını ifa etmekte yönetim ile işbirliği içinde olmadıkları gözlenmiştir, aidatların toplanması işi titizlikle izlenmektedir. Aidat borcu olan sayın üyelerimizin de en kısa zamanda bu borçlarını ödeyecekleri ümit edilmektedir.
Malumlarınız olduğu üzere, Derneğimiz pul ve türevlerinin  toplanmasını teşvik etmek, bu konuya ilgi duyan kişileri, özellikle eğitim çağındaki gençleri bilgilendirmek, pul sevgisini aşılamak, dünya pulculuğundaki gelişmeleri  takip ederek PTT tarafından şekillendirilmekte olan Türk Pulculuğu Politikasının oluşumuna katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.
  Bu amaçlarımız çerçevesinde son iki yıllık dönemde PTT Genel Müdürlüğü ve Derneğimiz tarafından düzenlenen “PTT-ANFİLA GENÇ KOLEKSİYONERLERLE EL ELE” Projesi kapsamında ilk eğitim uygulamamız 28 Mayıs 2014 tarihinde, PTT Pul Müzesinde,  Gülen Muharrem Pakoğlu Ortaokulu öğrencileriyle gerçekleştirilmiş ve Derneğimiz üyeleri tarafından pul koleksiyonculuğunun amaç ve faydaları, filatelik malzeme ve terimler, Osmanlı, Anadolu ve Türk pulları, diğer koleksiyon türleri, yabancı pullar ve tematik pul koleksiyonu hakkında öğrencilere temel bilgiler verilmiş, sertifika takdimi ile birlikte filatelik malzemeler hediye edilmiştir.
Yine PTT tarafından oluşturulan pul politikacılığının şekillendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla, Dernek Yönetim Kurulumuz ve kolleksiyonerlerden oluşan heyet müteadid kereler yaptığı ziyaretlerle PTT Değerli Kağıtlar Daire Başkanlığı ve PTT Müzesi'ni ederek pul tasarımı-basımı, fiyatları, damga kullanımı vb konularda görüşlerini aktarmıştır. Önerilerimiz çerçevesinde büyük postanelerde mektup servisinde çalışan PTT personelinin damga ve pul kullanımına yönelik olarak eğitime tabi tutulduklarını memnuniyetle gözlemliyoruz.
Yönetim Kurulu ve üyelerimizin girişimleriyle PTT ile artan işbirliğimizin sonucu olarak Başkan Yardımcımız Sn. Serdan YASUN ve üyemiz Sn. Vedat DUMAN’ın  "Milli Egemenlik ve Ankara" Karma Sergisi Nisan 2014’te PTT Pul Müzesinde yapılmıştır.
Türkiye’de mevcut filateli derneklerini bir çatı altında toplayan Filateli Dernekleri Federasyonu’nun Olağan Genel Kurul Toplantısı 28 Kasım 2015 tarihinde yapılmış, Derneğimizin 5 temsilcisinin katıldığı toplantı sonrasında üyemiz Sn. Ömer TEKSÖZ Denetim Kurulu Üyesi, Sn. Murat İbrahim ÇELEBİ de yedek üye olarak seçilmişlerdir.
2015 Aralık  ayı içersinde  Monte Carlo Elit Filateli Kulüp ve Monako Posta İdaresi tarafından düzenlenen Monacophil 2015 organizasyonuna Derneğimiz adına 2 üyemiz katılmıştır. Organizasyon sonrasında Derneğimizi temsil eden üyelerimiz bilahare Dernek Binamızda yaptıkları sunumla izlenimlerini üyelerimizle paylaşmışlardır.
Teknolojinin ilerlediği bu dönemde Derneğimiz faaliyetlerinin duyurulması ve iletişiminin  sağlanması için web sitemiz   anfila.org aktif olarak kullanılmakta olup, geçtiğimiz 2 yıllık süre içersinde ziyaretçi sayısı ondörtbinin üzerine çıkmıştır.
Son iki yıllık dönemde  üyemiz Kaya Dorsay’ı  vefat nedeniyle kaybettik. Kendisine tekrar rahmet ve saygıyla anıyoruz. Yine bu dönem içerisinde 6 yeni üyemizin kayıt ve kabul işlemleri yapılmıştır. 3 üyemizde istifaen üyelikten ayrılmıştır.

 

                                                                                                          Yönetim Kurulu

 

  
1733 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret87418
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.070519.1469
Euro20.632220.7149
Saat