Üyelik Girişi
“PTT-ANFİLA GENÇ KOLEKSİYONERLERLE EL ELE” PROJESİNİN İLK UYGULAMASINI PTTT PUL MÜZESİNDE GERÇEKLEŞTİRDİK

Derneğimiz Başkanı Prof. Dr. Yahya ZABUNOĞLU’nun açılış konuşmasını takiben Gülen Muharrem Pakoğlu Ortaokulu’ndan belirlenen 20 öğrenciye Dernek eğitmenlerimiz Ahmet KARADENİZ, Vedat DUMAN ve Dr. Murat İbrahim ÇELEBİ tarafından pul koleksiyonculuğunun amaç ve faydaları, filatelik malzeme ve terimler, Osmanlı, Anadolu ve Türk pulları, diğer koleksiyon türleri, yabancı pullar ve tematik pul koleksiyonu hakkında temel bilgiler verilmiştir. Pul Müzesini gezmelerini takiben eğitim programına katılan öğrencilere, PTT Genel Müdürlüğü ve Derneğimiz tarafından filatelik malzemeler hediye edilmiş ve program PTT Genel Müdürlüğü tarafından öğrencilere takdim edilen sertifika töreniyle sona ermiştir.

Gençlere başta pulculuk olmak üzere koleksiyon sevgisini aşılamayı hedefleyen Projemizin başarıyla gerçekleştirilen bu ilk uygulamasının benzerleri, 2014-2015 eğitim–öğretim dönemi içerisinde de tekrarlanacaktır. Gerçekleştirilen etkinlikle ilgili fotoğraflar, web sitemizin fotoğraf albümü bölümüne yüklenmiştir.

Bu vesileyle Projenin gerçekleşmesine verdikleri katkı nedeniyle PTT Genel Müdürü Osman TURAL, PTT Değerli Kağıtlar Dairesi Başkanlığı, PTT Pul Müzesi yetkilileri ve tüm PTT Ailesine şükranlarımızı sunuyoruz.

  
2866 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret95422
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.877228.9929
Euro31.134931.2597
Saat